HI all
A trecut ceva timp de cand nu am tinut nici un meet, mai precis de cand am fost cu grupa la Cluj. Asa ca sambata asta de la 5pm, o sa tinem un minimeet in cafeneaua B&B, de unde cei care vor ne pot alatura la Festivalul Luminii, Platoul Cornesti de la 9:30 pm. La minimeet o sa facem un review pe Japan play si o sa ne luam la revedere pana ce se sfarseste perioada examenelor si al BAC-ului. Deci ne vedem sambata de la 5 :D !!!
Eltelt egy jo kis ido miota nem volt talalkozonk tartva, pontosabban azota miota voltunk Kolozsvaron a csapattal. Ugyhogy ezen a szombaton 5-tol minimeetet tartunk a B&B kavezoba, es akik tehetik johetnek vleunk a Feny fesztivalra, ami a Somosteton lesz megtartva 9:30-tol. A minimeeten elbeszelgetunk a Japan playrol valamint bucsuzkodunk, hiszen a vizsgak es az eretsegi lejartaig ne igazan latjuk majd egymast. Szoval talakozunk szombaton 5kor !!! :D
thanks
Thank You For more than 20.000 page views !!! :D
Tuesday, May 15, 2012
Tuesday, April 17, 2012
Minimeet de urgenta !
Hi all
Vinerea asta de la 6pm o sa tinem un minimeet in B&B cafe, vom discuta despre excursia la Cluj si Japan play, deci cei care veniti la eveniment sa fiti prezenti !!! Se vor lua decizii importante si chiar avem nevoie de voi ca sa organizam totul cum trebuie .
Penteken d.u. 6-tol minimeetet tartunk a B&B kavezoba , megbeszelest tartunk a Kolozsvari kirandulassal es a Japan Play-el kapcsolatba, ugyhogy azok akik jonnek legyenek ott!!! Fontos kerdesekbe hozunk dontest es szukegunk van ratok ,hogy mindent rendesen tudjunk elintezni.
Neko
Vinerea asta de la 6pm o sa tinem un minimeet in B&B cafe, vom discuta despre excursia la Cluj si Japan play, deci cei care veniti la eveniment sa fiti prezenti !!! Se vor lua decizii importante si chiar avem nevoie de voi ca sa organizam totul cum trebuie .
Penteken d.u. 6-tol minimeetet tartunk a B&B kavezoba , megbeszelest tartunk a Kolozsvari kirandulassal es a Japan Play-el kapcsolatba, ugyhogy azok akik jonnek legyenek ott!!! Fontos kerdesekbe hozunk dontest es szukegunk van ratok ,hogy mindent rendesen tudjunk elintezni.
Neko
Wednesday, April 11, 2012
Fun under the sun ! - fixed again! don't kill me pleaseeeee!!!!
Hi guys!^-^
Dupa cum v-am promis vinerea asta o sa tinem un picnic ! ...dar una mai speciala, o sa combinam picnicul cu Sports day , care este un obicei pt club, cum e vremea buna si ne permite timpul cu toti luam mingile , rachetele de tenis, badmington si alte minunatii si iesim la aer liber sa ne distram cu tot feluri de jocuri , competitii sportive. Deci vinerea asta de la 4pm ne intalnim la intrarea in complexul Weekend (partea dinspre 7 noiembrie ). Ce trebuie sa aduceti voi? - orice obiect de sport doriti, o sa facem competitii conform lucrurilor aduce se voi. Si fiindca este un picnic sa aduceti cv mancare de care dorirti si cv de baut,si o patura pe ce sa stati (asta puteti si in grup) pt ca am promis mancare japoneza ... dupa ce terminam sports day mergem la restaurantul chinezesc :)) XD sau pizza ...voi decideti .Intrarea este gratis desigur pt toti care aduc mancare. Motivul pt care nu tinem picnicul in modul promis este ca nu am gasit loc... dar promit ca o sa avem si in stil japonez in vara, acum aveam dificultati si cu conditiile meteo mare arata ca de vineri se raceste si sunt probabilitati mari de ploaie ^-^" .
Sper ca veti participa :D
Ahogy megigertem penteken tartunk egy pikniket , viszont kicsit maskepp. Osszehozzuk a Sport nappal, ami mar eleg jol ismert felenk, hogy amint kisut a nap vesszuk az elrejtett labdakat, tenisz es tollas utoket es kivonulunk egyet a levegore szorakozni, jatszani es persze versenyezni .Ugyhogy penteken d.u.4-kor talalkozunk a november 7 feloli Weekend bejaratnal. Mit kell ti hozzatok ? - akarmilyen sport felszerelest amit akartok , tollast, tenisz utoket , pin-pong ..kosar sts. Az aktivitasok az altalatok hozott targyak alapjan lesznek megrendezve. Es mivel piknik valami harapnivalot illetve innivalot is hozzatok magatokkal, meg egy pokrocot amire uljetek(ezeket lehet csoportosan is ) . Mivel japan kajat igertem elmegyunk a vegen a kinaiba :)) XD vagy ha akartok inkabb pizzazni ...ti dontitek majd el . A belepo ingyenes azoknak akik hoznak ennivalot. A japan stilusu piknik meg azert marad el mert nem kaptam megfelelo helyet, de meg lesz tartva a nyaron amint jo lesz az ido is ,mivel egesz eddig azt mondtak hogy pentektol rossz ido varhato ^-^".
Remelem eljosztok :D
Neko
Special Game : EASTER EGG HUNT!
Thursday, March 29, 2012
Meeting nr.19!!! What side are you on?
Hi all! ^-^
A sosit si timpul pentru meet nr.19 . Sambata asta,31 martie, de la 4 va asteptam la Collegiul Reformat/ Liceul Bolyai , ne intalnim la poarta la 3:45 , si va rog foarte frumos sa nu intarziati.Intrarea va fii 3 ron .In ceea ce prinveste tema aleasa acesta va fii .....Magie VS. Stiinta , ne vom uita la niste episoade din To aru Majutsu no Index, vom avea jocuri si concurs cu tema respectiva :D si ca de obicei veti avea nevoie de cat mai multa creativitate posibila, si nu uitati sa aduceti cv cu ce sa scrieti. O sa avem ceai, ciocolata calda si alte bunatati :D.
Tot sambata vom stabili detaliile in ceea ce priveste Picnicul Japonez organizat de noi si Japan play, animecon-ul din cluj ( 28-29 aprilie , detalii : http://japan-play.com/ro/ ) .Si vom vota noul afis oficial care va aparea in scolile din oras :D .
Sper ca veti veni !^-^
Neko
Elerkezett a 19. meet ideje is . Szombaton, marcius 31.en, delutan 4 oratol lesz megtartva a Reformatus Kollegium/ Bolyai Liceumba, a bejaratnal talalkozunk 3:45-kor, es nagyon szepen megkerlek ne kessetek. A belepo 3 ron. A valasztott tema erre az alkalomra.... Magia vs. Tudomany, es megnezunk nehany reszt a To aru Majutsu no Index-bol, lesznek versenyeink es jatekaink is ezzel a temaval . Ezuttal is minel tobb kreativitasra lesz szuksegetek, es ha lehet hozzatok magatokkal egy iroszert ^^" . Lesz tea, forrocsoki es mas finomsagok .
Ugyancsak szomabton kerul megbeszelesre a Japan Pikniksorsa, amit mi rendezunk , valamint a Japan Play nevezetu Kolozsvaron megrendezendo anime conrol is fogunk beszelni ( aprilis 28-29, reszletek: http://japan-play.com/ro/ Eeeessss megvalasztjuk a klub uj plakatjat is ami kikerul nemsoakra a varosban talalhato iskolakba.
Remelem eljosztok majd! ^-^
Neko
A sosit si timpul pentru meet nr.19 . Sambata asta,31 martie, de la 4 va asteptam la Collegiul Reformat/ Liceul Bolyai , ne intalnim la poarta la 3:45 , si va rog foarte frumos sa nu intarziati.Intrarea va fii 3 ron .In ceea ce prinveste tema aleasa acesta va fii .....Magie VS. Stiinta , ne vom uita la niste episoade din To aru Majutsu no Index, vom avea jocuri si concurs cu tema respectiva :D si ca de obicei veti avea nevoie de cat mai multa creativitate posibila, si nu uitati sa aduceti cv cu ce sa scrieti. O sa avem ceai, ciocolata calda si alte bunatati :D.
Tot sambata vom stabili detaliile in ceea ce priveste Picnicul Japonez organizat de noi si Japan play, animecon-ul din cluj ( 28-29 aprilie , detalii : http://japan-play.com/ro/ ) .Si vom vota noul afis oficial care va aparea in scolile din oras :D .
Sper ca veti veni !^-^
Neko
Elerkezett a 19. meet ideje is . Szombaton, marcius 31.en, delutan 4 oratol lesz megtartva a Reformatus Kollegium/ Bolyai Liceumba, a bejaratnal talalkozunk 3:45-kor, es nagyon szepen megkerlek ne kessetek. A belepo 3 ron. A valasztott tema erre az alkalomra.... Magia vs. Tudomany, es megnezunk nehany reszt a To aru Majutsu no Index-bol, lesznek versenyeink es jatekaink is ezzel a temaval . Ezuttal is minel tobb kreativitasra lesz szuksegetek, es ha lehet hozzatok magatokkal egy iroszert ^^" . Lesz tea, forrocsoki es mas finomsagok .
Ugyancsak szomabton kerul megbeszelesre a Japan Pikniksorsa, amit mi rendezunk , valamint a Japan Play nevezetu Kolozsvaron megrendezendo anime conrol is fogunk beszelni ( aprilis 28-29, reszletek: http://japan-play.com/ro/ Eeeessss megvalasztjuk a klub uj plakatjat is ami kikerul nemsoakra a varosban talalhato iskolakba.
Remelem eljosztok majd! ^-^
Neko
Wednesday, March 7, 2012
Anime meet nr....? 18?... think so...
Hi all! ^-^
Wow da ne apropiem de meet nr 20! Si luam in considerare doar meetingurile mari! :D Deci sambata asta avem meeting din nou! Hurray. Data asta sarbatorim fetele un pic, asta NU inseamna ca baieti nu trebuie sa vina! Avem ceva special si pentru voi :-" Gaming Tournament suna interesant? Dar o sa ne ocupam mai mult de fete ...cu ce activitati ? Acest lucru ramane un mister pentru mine pentru ca, baieti organizeaza lucrurile ( I trust you guys, so one mistake and you're DEAD!!! + + ) Nu va lipsi nici de data aceasta ciocolata calda, ceaiul, nici fursecurile. Animeul ales este : Ouran High School Host Club :-" . Asa ca va asteptam cu un program special cu noutati si plin de bunatati ^-^ !
Cand ? Unde? De la ce ora? : sambata 10 martie, in Collegiul Reformat/ Liceul Bolyai. De la ora 4pm, intrarea 3ron
Hi all!
Huha ! Veszesen kozeledik a 20. anime meet, es csak a nagyobb meeteket szamoljuk! :D Szoval ezen a szombaton is sor kerul egy talalkozora, hurray . Ezuttal a lanyokat fogjuk unnepelni, nok napja alkalmabol. Ez termeszetesen NEM azt jelenti, hogy a fiuk nem kell jojjenek ! Nektek is keszitettunk elo programokat, Gaming tournament eleg erdekesen hangzik :-" ? De fokent a lanyokon lessz a hangsuly, nekik is kulonleges programok lessznek amik szamomra is titkok egyelore, hiszem ezuttal a rendezes a fiuk kezebe van ( Bizok bennetek szoval egy rossz mozdulat es HALOTTAK vagytok! + + ) .Errol a meetrol sem fog hianyozni a tea, forro csoki es a sutemeny sem :D . A valasztott anime pedig : Ouran High School Host Club :-". Igyhat varunk titeket egy kulonleges programmal ami tele lessz ujdonsagokkal es finomsagokkal ^-^
Hanytol? Hol? Mikor? -Szombaton, marcius 10, delutan 4 oratol, a Bolyai Liceumba/ Reformatus Kollegiumba.Belepo 3ron .
Neko
PS : Don't forget that we have a contest !!! Details in the post below :D !!! End Date is March 10th so hurry up!!!!!
Wow da ne apropiem de meet nr 20! Si luam in considerare doar meetingurile mari! :D Deci sambata asta avem meeting din nou! Hurray. Data asta sarbatorim fetele un pic, asta NU inseamna ca baieti nu trebuie sa vina! Avem ceva special si pentru voi :-" Gaming Tournament suna interesant? Dar o sa ne ocupam mai mult de fete ...cu ce activitati ? Acest lucru ramane un mister pentru mine pentru ca, baieti organizeaza lucrurile ( I trust you guys, so one mistake and you're DEAD!!! + + ) Nu va lipsi nici de data aceasta ciocolata calda, ceaiul, nici fursecurile. Animeul ales este : Ouran High School Host Club :-" . Asa ca va asteptam cu un program special cu noutati si plin de bunatati ^-^ !
Cand ? Unde? De la ce ora? : sambata 10 martie, in Collegiul Reformat/ Liceul Bolyai. De la ora 4pm, intrarea 3ron
Hi all!
Huha ! Veszesen kozeledik a 20. anime meet, es csak a nagyobb meeteket szamoljuk! :D Szoval ezen a szombaton is sor kerul egy talalkozora, hurray . Ezuttal a lanyokat fogjuk unnepelni, nok napja alkalmabol. Ez termeszetesen NEM azt jelenti, hogy a fiuk nem kell jojjenek ! Nektek is keszitettunk elo programokat, Gaming tournament eleg erdekesen hangzik :-" ? De fokent a lanyokon lessz a hangsuly, nekik is kulonleges programok lessznek amik szamomra is titkok egyelore, hiszem ezuttal a rendezes a fiuk kezebe van ( Bizok bennetek szoval egy rossz mozdulat es HALOTTAK vagytok! + + ) .Errol a meetrol sem fog hianyozni a tea, forro csoki es a sutemeny sem :D . A valasztott anime pedig : Ouran High School Host Club :-". Igyhat varunk titeket egy kulonleges programmal ami tele lessz ujdonsagokkal es finomsagokkal ^-^
Hanytol? Hol? Mikor? -Szombaton, marcius 10, delutan 4 oratol, a Bolyai Liceumba/ Reformatus Kollegiumba.Belepo 3ron .
Neko
PS : Don't forget that we have a contest !!! Details in the post below :D !!! End Date is March 10th so hurry up!!!!!
"The way you call girl, a human who will one day become a woman,
we call Mahou Shoujo, the ones who'll become Witch "
(Kyubey-Mahou Shoujo Madoka Magica)
Thursday, February 23, 2012
I love you, Anime
Hi all ! ^-^
In primul rand trebuie sa-mi cer scuze pentru faptul ca saptamana trecuta n-am tinut meeting asa cum am promis, dar am avut o problema cu locatia, dar sambata aceasta o sa tinem !!! :D Yey . Deci sambata de la 4 o sa avem anime meet, la liceul Bolyai/ colegiul reformat. Ne intalnim la intrare si de acolo mergem sus. Tema aleasa pentru sambata este Valentines, dar fiindca acesta a trecut de 2 saptamani :-", o s-o modific cumva, sper sa va placa jocurile pe care le pregatesc. In grupa dupa cum stiu nu avem cupluri asa ca, trebuia sa ma adaptez situatiei creand ceva mai special. O sa vizionam niste animeuri cu teme mai romantice, desigur nu va aduc nimic siropos - promit- ci ceva distractiv cu multa comedie. O sa avem ceai si de data asta, si va aduc si ceva dulce :D . Intrarea o sa fie de 4 ron . Deci pregatiti-va de distractie si nu cumva sa va lasati creativitatea acasa ! :D Va asteptam cu drag.
Concurs !!! - E timpul sa aducem si mai multi membri. Mai multi fani anime intrun loc= mai multa distractie . Asa ca o sa avem un concurs : Faceti design pentru noul Poster C.A.T . Posterele trebuie sa fie de marime A4 si sa contina logoul nostru .Voi trebuie sa creati si textul ce vom pune pe ele. Fiecare poate sa ne trimita pana la 3 modele, pe e-mail-ul clubului : animeclubtm@yahoo.com . Modelul castigator va fii afisat in scoliile din Mures! :D Si aveti sansa de a castiga si un premiu :D (secret pt acum ) Deci la treaba! Mult noroc tuturor ! Concursul tine pana la urmatorul meeting,care va fii pe data de : 10 martie .
Posterul vechi ca inspiratie:
Logoul: -dati click pe imagine si se va marii. Puteti downloada chiar de aici

Optional (obligatoriu defapt) - De la 2 o sa fie protest anti ACTA in centru. Va rog frumos sa veniti si voi. Detalii aici :http://www.facebook.com/events/248946531851081/
HI All!
Eloszor is szeretnek bocsanatot kerni, hogy az elozo szombatra tervezett meet elmaradt, de problemak akadtak a helyel kapcsolatba, de ezen a szombaton lesz meeting ! Yey :D . Szoval 4-tol a Bolyai liceum/ Reformatus collegium epuletebe lesz megtartva a meeting. A bejaratnal talalkozunk es majd onnan megyunk fel. Ez alkalomra valasztott temank a Valentin nap, de mivel mar jo 2 het eltelt azota :-" , kicsit atalakitom majd , remelem tetszeni fognak a jatekok amiket tervezek. Tudtommal a klubba nincsenek parok, ezert kellet alkalmazkodjak a szituaciohoz valami kulonlegesebbel. Megnezunk majd valami romantikus temaju animeket, de persze csak semmi nyalas -igerem- inkabb valami vicces komedia dus dologra szamithattok. Ez alkalommal is lesz tea es hozok valami edeset is nektek ^-^.Belepo 4 ron. Szoval keszuljetek fel a mulatsagra es nehogy otthonfelejtsetek a kreativitasotokat ! :D Sok szeretettel varunk!
Verseny :D ! -Itt az ideje tobb uj tagot toborozni. Tobb anime fan egyhelyen=tobb szorakozas .Uj poszterre van szuksegunk, ugyhogy egy kis versenyt rendezunk. Keszitsetek Poszter designeket a M.I.A.U szamara. Kotelezoen rajta kell legyen a klub logoja es A4-es formatumra tervezzetek. A szoveget is ti kell szerkesszetek ra. Mindenki maximum 3 modelt kuldhet be a klub e-mail cimere : animeclubtm@yahoo.com . A nyertes model a megyei iskolakba lesz majd kiteve! Es emellet a nyertes ajandekot is kap. (ami egyelore titok ) Szoval munkara fel! Sok sikert mindenkinek ! A verseny a kovetkezo meetig tart ami Marcius 10-en lesz .
Regi Poszterunk inspiraciokent: Logo: innen letoltheted

Opcionalis tevekenyseg :(igazabol kotelezo kene legyen ) : a hetvegen 2-tol tuntetes lesz a foteren ujra ACTA ellen mindneki jelenlegete szamit , tobbet errol itt: http://www.facebook.com/events/248946531851081/
Neko
Concurs !!! - E timpul sa aducem si mai multi membri. Mai multi fani anime intrun loc= mai multa distractie . Asa ca o sa avem un concurs : Faceti design pentru noul Poster C.A.T . Posterele trebuie sa fie de marime A4 si sa contina logoul nostru .Voi trebuie sa creati si textul ce vom pune pe ele. Fiecare poate sa ne trimita pana la 3 modele, pe e-mail-ul clubului : animeclubtm@yahoo.com . Modelul castigator va fii afisat in scoliile din Mures! :D Si aveti sansa de a castiga si un premiu :D (secret pt acum ) Deci la treaba! Mult noroc tuturor ! Concursul tine pana la urmatorul meeting,care va fii pe data de : 10 martie .
Posterul vechi ca inspiratie:
Logoul: -dati click pe imagine si se va marii. Puteti downloada chiar de aici

Optional (obligatoriu defapt) - De la 2 o sa fie protest anti ACTA in centru. Va rog frumos sa veniti si voi. Detalii aici :http://www.facebook.com/events/248946531851081/
HI All!
Eloszor is szeretnek bocsanatot kerni, hogy az elozo szombatra tervezett meet elmaradt, de problemak akadtak a helyel kapcsolatba, de ezen a szombaton lesz meeting ! Yey :D . Szoval 4-tol a Bolyai liceum/ Reformatus collegium epuletebe lesz megtartva a meeting. A bejaratnal talalkozunk es majd onnan megyunk fel. Ez alkalomra valasztott temank a Valentin nap, de mivel mar jo 2 het eltelt azota :-" , kicsit atalakitom majd , remelem tetszeni fognak a jatekok amiket tervezek. Tudtommal a klubba nincsenek parok, ezert kellet alkalmazkodjak a szituaciohoz valami kulonlegesebbel. Megnezunk majd valami romantikus temaju animeket, de persze csak semmi nyalas -igerem- inkabb valami vicces komedia dus dologra szamithattok. Ez alkalommal is lesz tea es hozok valami edeset is nektek ^-^.Belepo 4 ron. Szoval keszuljetek fel a mulatsagra es nehogy otthonfelejtsetek a kreativitasotokat ! :D Sok szeretettel varunk!
Verseny :D ! -Itt az ideje tobb uj tagot toborozni. Tobb anime fan egyhelyen=tobb szorakozas .Uj poszterre van szuksegunk, ugyhogy egy kis versenyt rendezunk. Keszitsetek Poszter designeket a M.I.A.U szamara. Kotelezoen rajta kell legyen a klub logoja es A4-es formatumra tervezzetek. A szoveget is ti kell szerkesszetek ra. Mindenki maximum 3 modelt kuldhet be a klub e-mail cimere : animeclubtm@yahoo.com . A nyertes model a megyei iskolakba lesz majd kiteve! Es emellet a nyertes ajandekot is kap. (ami egyelore titok ) Szoval munkara fel! Sok sikert mindenkinek ! A verseny a kovetkezo meetig tart ami Marcius 10-en lesz .
Regi Poszterunk inspiraciokent: Logo: innen letoltheted

Opcionalis tevekenyseg :(igazabol kotelezo kene legyen ) : a hetvegen 2-tol tuntetes lesz a foteren ujra ACTA ellen mindneki jelenlegete szamit , tobbet errol itt: http://www.facebook.com/events/248946531851081/
Neko
Tuesday, February 7, 2012
Protest ACTA - 02.11
Hi all !
Szoval most egy kis kiterot teszunk a megszokott klubbal kapcsolatos hirektol es olyan dologra forditjuk a figyelmet amely mindanyiunk eletet befolyasolja, ez pedig az ACTA torveny. Biztos hallotatok mar rolla egy ket dolgot, de azt is tudjatok milyen komoly hatulutoi vannak? Az ACTA egy ujabb probalkozasa a kormanynak, hogy iranyitsa az embereket, szukitse latokoreiket, illetve elhallgattatsa oket, tokeletes kis ingyen dolgozo babukkal, ize jobban mondva esztelen robotokka valtoztatsa. Itt mar nem csak az internetrol van szo. Leg tobben ugy fogjak fel a dolgot mind egy tokeletes modszert a "fiatalok" internetrol valo leszoktatasarol, anelkul ,hogy belegondoljanak milyen kovetkezmenyekkel jar, hiszen nem sima leszoktatasrol van szo." Ahh YouTube nelkul lehet elni .... minek Facebook , menj ki a barataiddal !"- hat igen, de azon kivul, hogy az emlitett oldalak a torveny miatt le lesznek zarva, szeretnelek emlekeztetni, hogy allando figyeles alatt lesz mindenki aki hasznalja az internetet barmilyen eszkozzel is, hogy eddig is volt ez? Igen, de a valtozo IP rendszernek koszonhetoen a kileted nem volt felfedve, de mostantol fel lesz. Ez nem jelent semmit? Hat meglassuk mikor jon egy 200ron-os buntetes mert atkuldtel a baratnodnek egy kepet a kedvenc animedbol/ filmedbol (az osszeg csak pelda, sokkal nagyobb osszegekrol lesz szo ). Nem beszelve arrol, hogy ha repterre mesz, vagy hatarnal akarsz atkelni ellenorizni fogjak az osszes telefont, tablettet, laptopot es ha copy rightos dolgot kapnak ezt elkobozzak, vagy letorlik a teljes memoriajat, jo kis pelda, nezz a telefonodra, mi a hatter ? Hat jo 99% ,hogy a kedvenc animed, vagy enekesed , vagy esetleg egy szep kep amit az internetrol vettel le, szoval biztos copy rightal vedett dolog, bucsut is inthetnel neki rogton.(Meg ugye nem kell emlekeztetni titeket ,hogy ha az ACTA bejon akkor vege az internetes ANIME nezesnek is ? Es akkor nem marad semmi hozzaferesunk az animehez, amit szerintem egyikotok sem szeretne)
Itt van nehany video arrol ,hogy mi is az ACTA :
http://www.youtube.com/watch?v=yn7-umK6wUs
http://www.youtube.com/watch?v=FOOhccwY74Y&feature=share
Itt az ideje annak ,hogy felalljunk es harcoljunk a jogainkert , a szabad gondolkodasert , szabad beszedert, a szabad internetert ! Vedjuk meg az utolso szabad informacio forrast! Ne nyeljuk le azt amit a kormany akar lenyomni a torkunkon, ne fogadjuk el, hogy babukka valtoztassanak, hogy elvegyek az egyeduli dolgot ami jogosan a minek : A jogot a szabad elethez.
SZOMBATON DELUTAN 5 ORATOL VARUNK MINDEnKIT A FOTERI TILTAKOZASRA !
Errol itt kaptok informaciot: http://www.facebook.com/events/240509612698417/
Deci acum o sa ne abatem un pic de la stirile normale privind clubul din cauza unor amenintari care ne priveste pe toti, acesta find ACTA . Sunt sigura ca ati auzit deja despre acest lucru cateva cuvinte, dar stiti ce fel de parti ascunse are? ACTA este o noua incercare a guvernelor privind obtinerea controlului absolut asupra oamenilor, ca sa le ia dreptul la exprimarea opiniei, si pentru controlarea gandurile prin orice mijloc posibil, incepand de la distrugerea ultimei surse de informatii ne controlata de guvern : internetul, transformand omeni in niste marionete, mai bine zis roboti fara minte. Aici nu mai e vorba numai despre internet. Cei mai multi cred ca asta o fa fie ovazia perfecta pentru ca "tineri" sa se lase de internet, fara sa se gandeasca cum va afecta aceasta lege viata lor " putem trai fara YouTube, nu aveti nevoie de Facebook, iesiti cu prieteni mai mult!" - exaaaact...., nu numai ca site-urile mentionate o sa fie blocate, vreau sa va reamintesc ca toti vom fii observati independent de unde si de pe ce folosim internetul, si pana acum am fost monitorizati? Da , dar datoria IP-ului schimbator ramai anonim pe internet, dar de acum nu o sa mai fii. Asta nu inseamna nimic? Sa vedem vei spune cand ti se trimite o amenda de 200 de ron pentru ca ai trimis unei prietene o poza cu animeul sau filmul favorit . SA mentionam faptul ca laptopurile, tabletele, telefoanele, tot ce trece prin aeroport sau vama va fii verificat pentru materiale copy right,si daca gasesc ceva neconvenitor pot sa-ti stearga memoria de pe telefon de exemplu sau pe orice ai materialul mentionat sau sa-ti ia aparatul . Un exeplu extrem de simplu, uitate un pic pe ecranul telefonului tau, 99% dintre voi au ca imagine de fundal o imagine cu animeul favorit, trupa favorita etc. adica tot materiale copy right, deci daca ati merge la aeroport puteti spune la revedere mobilului.Sa nu mentionam faptul ca aceasta lege ar pune capat zilelor noastre de fan anime, pentru ca vor scoate toate site-urile unde ne putem uita la anime gratuit, si nu cred ca vreti asta
Niste materiale video explicand ce e ACTA :
http://www.youtube.com/watch?v=yn7-umK6wUs
http://www.youtube.com/watch?v=FOOhccwY74Y&feature=share
A sosit timpul sa ne ridicam si sa luptam pentru drepturile noastre, pentru gandirea libera, pentru vorbirea libera, pentru un internet liber! Trebuie sa protejam ultima sursa de informatie libera! SA nu acceptam ce vrea guvernul sa ne baga pe gat, sa nu acceptam sa fim transformati in marionete , sa ne ia un lucru care ne apartine cu tot dreptul : Dreptul pentru o viata libera.
SAMBATA CA ASTEPTAM LA PROTEST, DE LA 5 DUPA MASA IN CENTRU
Detalii aici: http://www.facebook.com/events/240509612698417/
Masti printabile - ar fii super daca le-ati purta la protest :
Szoval most egy kis kiterot teszunk a megszokott klubbal kapcsolatos hirektol es olyan dologra forditjuk a figyelmet amely mindanyiunk eletet befolyasolja, ez pedig az ACTA torveny. Biztos hallotatok mar rolla egy ket dolgot, de azt is tudjatok milyen komoly hatulutoi vannak? Az ACTA egy ujabb probalkozasa a kormanynak, hogy iranyitsa az embereket, szukitse latokoreiket, illetve elhallgattatsa oket, tokeletes kis ingyen dolgozo babukkal, ize jobban mondva esztelen robotokka valtoztatsa. Itt mar nem csak az internetrol van szo. Leg tobben ugy fogjak fel a dolgot mind egy tokeletes modszert a "fiatalok" internetrol valo leszoktatasarol, anelkul ,hogy belegondoljanak milyen kovetkezmenyekkel jar, hiszen nem sima leszoktatasrol van szo." Ahh YouTube nelkul lehet elni .... minek Facebook , menj ki a barataiddal !"- hat igen, de azon kivul, hogy az emlitett oldalak a torveny miatt le lesznek zarva, szeretnelek emlekeztetni, hogy allando figyeles alatt lesz mindenki aki hasznalja az internetet barmilyen eszkozzel is, hogy eddig is volt ez? Igen, de a valtozo IP rendszernek koszonhetoen a kileted nem volt felfedve, de mostantol fel lesz. Ez nem jelent semmit? Hat meglassuk mikor jon egy 200ron-os buntetes mert atkuldtel a baratnodnek egy kepet a kedvenc animedbol/ filmedbol (az osszeg csak pelda, sokkal nagyobb osszegekrol lesz szo ). Nem beszelve arrol, hogy ha repterre mesz, vagy hatarnal akarsz atkelni ellenorizni fogjak az osszes telefont, tablettet, laptopot es ha copy rightos dolgot kapnak ezt elkobozzak, vagy letorlik a teljes memoriajat, jo kis pelda, nezz a telefonodra, mi a hatter ? Hat jo 99% ,hogy a kedvenc animed, vagy enekesed , vagy esetleg egy szep kep amit az internetrol vettel le, szoval biztos copy rightal vedett dolog, bucsut is inthetnel neki rogton.(Meg ugye nem kell emlekeztetni titeket ,hogy ha az ACTA bejon akkor vege az internetes ANIME nezesnek is ? Es akkor nem marad semmi hozzaferesunk az animehez, amit szerintem egyikotok sem szeretne)Itt van nehany video arrol ,hogy mi is az ACTA :
http://www.youtube.com/watch?v=yn7-umK6wUs
http://www.youtube.com/watch?v=FOOhccwY74Y&feature=share
Itt az ideje annak ,hogy felalljunk es harcoljunk a jogainkert , a szabad gondolkodasert , szabad beszedert, a szabad internetert ! Vedjuk meg az utolso szabad informacio forrast! Ne nyeljuk le azt amit a kormany akar lenyomni a torkunkon, ne fogadjuk el, hogy babukka valtoztassanak, hogy elvegyek az egyeduli dolgot ami jogosan a minek : A jogot a szabad elethez.
SZOMBATON DELUTAN 5 ORATOL VARUNK MINDEnKIT A FOTERI TILTAKOZASRA !
Errol itt kaptok informaciot: http://www.facebook.com/events/240509612698417/
Niste materiale video explicand ce e ACTA :
http://www.youtube.com/watch?v=yn7-umK6wUs
http://www.youtube.com/watch?v=FOOhccwY74Y&feature=share
A sosit timpul sa ne ridicam si sa luptam pentru drepturile noastre, pentru gandirea libera, pentru vorbirea libera, pentru un internet liber! Trebuie sa protejam ultima sursa de informatie libera! SA nu acceptam ce vrea guvernul sa ne baga pe gat, sa nu acceptam sa fim transformati in marionete , sa ne ia un lucru care ne apartine cu tot dreptul : Dreptul pentru o viata libera.
SAMBATA CA ASTEPTAM LA PROTEST, DE LA 5 DUPA MASA IN CENTRU
Detalii aici: http://www.facebook.com/events/240509612698417/
Masti printabile - ar fii super daca le-ati purta la protest :
Subscribe to:
Posts (Atom)




